Моля, влезте или се регистрирайте.
07 Декември, 2019, 05:29:51
Заглавна страница Помощ Търси Календар Вход Регистрация
Новини: Форум за индийска философия и Йога.
+  Йога Форум
|-+  Практика
| |-+  Техники
| | |-+  Дишане
| | | |-+  ПО ОТНОШЕНИЕ СУДАРШАН КРИЯ
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: ПО ОТНОШЕНИЕ СУДАРШАН КРИЯ  (Прочетена 1913 пъти)
ganoli
Шравак
*
Публикации: 1

« : 29 Януари, 2012, 10:02:26 »

Здравейте,
изкарал съм 3 семинара към Арт ъф Ливинг - и много ме дразнеше, че не даваха на хората да си купят на диск воденето на техниката, като че ли е кой знае какво. Да но аз се разтърсих из нета и я намерих, свалих си я и от време на време си я практикувам.

Съветът ми е за тези които също я искат - има я в свободното пространство.

P.S. търсете в гугъл на long sudarshan kryia

Успех.
Активен
Брахман
Йогарадж
Вивекин
Публикации: 4203

« Отговор #1 : 29 Януари, 2012, 08:04:48 »

Здравейте,
изкарал съм 3 семинара към Арт ъф Ливинг - и много ме дразнеше, че не даваха на хората да си купят на диск воденето на техниката,

Начинаещ си в тази област и затова се дразниш. Не трябва да им обръщаш внимание. Такива са брадатите тарикат гуровци от Индия. Лъжат за да ти вземат парите. Шри на квадрат брататкото не прави изключения но далеч преди него има цяла плеяда от мошеници като него. Например неговият учител Махараши Махеш Йоги на който му викаме Махараши Хвърчи Гащи, продаваше индивидуални мантри и учеше неговите ученици как да левитират!?!? Пълен мошеник. Та крушата не пада по надалеч от дървото де.

Подобни на този тарикат мошеници йоги които са известни в България са например Шибендо. Той пък продава една техника на име Крия Йога. Пак се пази в тайна защото ако се разпространи, няма кой да ходи да му я купува Емотикон

Друг тарикат беше Йогананда от Селфреализейшън. Той пък продаваше около двеста урока, една нормална книга. Но ги дава един по един и така купуваш книгата на сто пъти по скъпо. И разбира се пак се пази в тайна, не може да се дава на никой друг.

Махараджи е друг подобен тарикат, който продава своята тайна техника, която прилича на Шибендовската. Той пък трябва да те "посвети"?!?! Както Шибендо. И се крие разбира се, не трябва да се казва на никой, за да могат хората да се лъжат и да си дават парите на курсовете.

Самите техники са АБСОЛЮТНО ВИНАГИ нещо съвсем тривиално, добре известно в Хата Йога и обикновено е опростено. Често пъти се добавя някой уж много специална и тайна мантра, или се прави някаква измишльотиница за да изглежда че уж е по различно от оригинала в Хата Йога.

Та не им се хващай на въдиците. Най често техниките са далеч по лоши от оригиналните и често пъти дори са опасни и вредни!!!
Активен
Страници: [1] Разпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

запомни име и парола
Top Oriental Sites