Моля, влезте или се регистрирайте.
12 Декември, 2019, 10:07:51
Заглавна страница Помощ Търси Календар Вход Регистрация
Новини: Форум за индийска философия и Йога.
+  Йога Форум
|-+  Практика
| |-+  Техники
| | |-+  За блаженството, щастието, удовлетворението според йога
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: 1 [2] Разпечатай
Автор Тема: За блаженството, щастието, удовлетворението според йога  (Прочетена 5179 пъти)
Imago
Домакин
Вивекин
Публикации: 8037

« Отговор #10 : 23 Ноември, 2007, 05:57:10 »

Ако се смени сърцето тогава духът си остава същият.Емотикон
Завал! Изкъртихте фсички мифки! Десет бала по Фойерщайн!  Широка усмивка Ухилено
Активен

Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
Mtel - 0888 07 56 14
Брахман
Йогарадж
Вивекин
Публикации: 4203

« Отговор #11 : 23 Ноември, 2007, 06:02:45 »

Не е съвсем така, нашият ум (манас) се намира в сърцето, а духът е някъде по-нагоре от врата. Емотикон...

Знам ги добре старите представи за това как са си представяли древните индийци анатомията ЕмотиконЕмотикон Говоря от позицията на съвремените разбирания. Не може да живеем с представите за устройството на човек от преди 5000 години!

За какво е йога ако не ни научи на разум и способност да се откажем от някой заблуждение. Може да го е казал Кришна, може да го е казал Буда, няма значение. Щом е глупост и не е вярно, няма смисъл да се държим за него. Голяма работа че в упанишадите било казано че пуруша с големина на палец бил в сърцето. Емотикон
Активен
Imago
Домакин
Вивекин

« Отговор #12 : 23 Ноември, 2007, 07:08:23 »

Аз по-добро средство за отказ от заблуждения от науката не знам. Друг е въпросът, че с годините човек става толерантен към хорската и в частност гурската глупост, така че съм готов да обсъждам всякакви йога-викалпи. Намигване
Активен

Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
Mtel - 0888 07 56 14
Брахман
Йогарадж
Вивекин
Публикации: 4203

« Отговор #13 : 23 Ноември, 2007, 07:51:03 »

Така си е Йога е отлично средство за да се излезе от каквото и да е заблуждение, да може човек да види грешката си. Емотикон Толерантноста не е най силната ми добродетел за съжаление Емотикон но работя върху това  ВъртиОчи
Активен
Imago
Домакин
Вивекин

« Отговор #14 : 23 Ноември, 2007, 08:33:43 »

Това си е Ваша тема, разделете я на две и пратете новата тема в друг форум.
Активен

Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
Mtel - 0888 07 56 14
Seeker
Вивекин
Публикации: 3507

Сахаджа йога

« Отговор #15 : 23 Ноември, 2007, 09:59:17 »

Не е съвсем така, нашият ум (манас) се намира в сърцето, а духът е някъде по-нагоре от врата. Емотикон

Макар че първият индийски материалист Уддалака поучава сина си Шветакету - "Атман, сине мой, има размера на синапено семе и се намира в сърцето."

Йога-даршана разяснява тази мистерия, като казва, че Атман не може да бъде в тялото, в сърцето, т.е. в ума, разположен в сърцето, се намира само отражението на Атман, което ние поради своята наивност разглеждаме като Автентичния Аз.
Духът се намира в сърцето. В последната чакра на физическо ниво/Сахасрара/ всички чакри имат питхи/места/. Когато Кундалини се издигне там се осъществява съюза Шива-Шакти или Духът-Кундалини.Така, че духът има място и там. Мястото се нарича Брахмарандра. Не забравяйте, че и ние изпозваме изразите "Коравосъдечен" ,"Каменно сърце" или "Чистосърдечен".
Активен

Imago
Домакин
Вивекин

« Отговор #16 : 23 Ноември, 2007, 10:12:46 »

Брахмарандхра все пак не е в сърцето, нали?
Активен

Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
Mtel - 0888 07 56 14
Seeker
Вивекин
Публикации: 3507

Сахаджа йога

« Отговор #17 : 23 Ноември, 2007, 10:29:13 »

Брахмарандхра все пак не е в сърцето, нали?
Брахмарандра/фонтанелата/ е меката част в/у главите на малките деца. При възрастните тя започва да фунционира след издигане на Кундалини. Когато Кундалини не е издигната Духът се проявява само в Лява Анахата. Когато аурите на Егото започват да доминират аурите на сърцето се получават и сърдечните удари/болестта/.
Активен

Страници: 1 [2] Разпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

запомни име и парола
Top Oriental Sites